Championit

23.7.2016 Thousand Lakes International Arabian Hors Show, Forssa

Judges: Ms Annette Dixon, UK, Ms Joanne Lowe, UK
Riding Class: Ms Alicja Poszepczynska

Gold Champion nuori ori / colt » HABIBI FI
Silver Champion nuori ori / colt » PHI PACIANO SE

Gold Champion nuori tamma / filly » GALLILEAH NO
Silver Champion nuori tamma / filly » KAREEMAH FI
Bronze Champion nuori tamma / filly » ELLA OF ELMARAN PL

Gold Champion ruuna / gelding » MARBAT AL FAIZ FI
Silver Champion ruuna / gelding » SHARM EL SHEIKH FI
Bronze Champion ruuna / gelding » APOCALYPTICA FI

Gold Champion tamma / mare » JB VERONICAA SE
Silver Champion tamma / mare » SAMARAH FI
Bronze Champion tamma / mare » SHAYERA FI

Gold Champion ori / stallion » MOHANED AL SHAQAB QA
Silver Champion ori / stallion » GALILEO FI
Bronze Champion ori / stallion » LAURENT DK

Most Classic Head » KAREEMAH FI

Falcon Trophy – Sponsored by Tiina Koivunurmi to best Finnish born purebred Arabian mare (chosen by points)/ Tiina Koivunurmen palkinto parhaalle Suomessa syntyneelle arabitammalle (pisteiden perusteella) » SAMARAH FI

Zeta Bint Zahri Memorial Trophy – Sponsored by Tuija Sipilä to best Finnish born purebred Arabian stallion. Paras Suomessa syntynyt ori » GALILEO FI

Bint Smaragd Memorial Trophy – Sponsoder by Nauriskytö to best purebred Arabian mare, over 4 years old Nauriskydön sponsoroima palkinto parhaalle yli 4 vuotiaalle tammalle » JB VERONICAA SE

Allround Champion » GALILEO FI

Best in Show » MOHANED AL SHAQAB QA

25.07.2015 Kotham City Open ECAHO International C Show, Hamina, Finland

Judger: Irina Stigler, ITA, Marianne Tengstedt, DEN

Gold Champion nuori ori / colt » PHI PACIANO S

Gold Champion nuori tamma / filly » WALENTINA DK
Silver Champion nuori tamma / filly » ZENIYA FI
Bronze Champion nuori tamma / filly » PHI ZELEAH SEL

Gold Champion ruuna / gelding » MARANELLO FII
Silver Champion ruuna / gelding » NARKISSOS FI
Bronze Champion ruuna / gelding » PERLAMOR FI

Gold Champion tamma / mare » MADJILA DK
Silver Champion tamma / mare » SAMARAH FI
Bronze Champion tamma / mare » FAIR BREEZE DK

Gold Champion ori / stallion » LAURENT DK
Silver Champion ori / stallion » MOHANED AL SHAQAB QA
Bronze Champion ori / stallion » GALILEO FI

Most Classic Head » LAURENT DK

Falcon Trophy – Sponsored by Tiina Koivunurmi to best Finnish born purebred Arabian mare (chosen by points)/ Tiina Koivunurmen palkinto parhaalle Suomessa syntyneelle arabitammalle (pisteiden perusteella) » ZENIYA FI

Zeta Bint Zahri Memorial Trophy – Sponsored by Tuija Sipilä to best Finnish born purebred Arabian stallion. Paras Suomessa syntynyt ori » GALILEO FI

Best Foal » HABIBI FI

Best Amateur Handler » FANNY BOMAN (Sweden)
Allround Champion » GALILEO FI

Best in Show » MOHANED AL SHAQAB QA

Best In Show (Lewenhaupt Trophy )» LAURENT DK
WAHO Trophy » Pelennor FI

26.7.2014 Thousand Lakes International Arabian Horse Show, Mäntsälä
Judges: Ms Gitte Stoorgaard, SWE, Mr Tamas Rombauer, HUN, Mr Håkan Wahlman, FIN
Riding Class: Ms Ami Sunna, FIN

Gold Champion nuori ori / colt » LAURENT DK
Silver Champion nuori ori / colt » FERINO FI
Bronze Champion nuori ori / colt » PASHA FI

Gold Champion nuori tamma / filly » NABILE FI
Silver Champion nuori tamma / filly » WALENTINA DK
Bronze Champion nuori tamma / filly » MECILIAH FI

Gold Champion ruuna / gelding » SHARM EL SHEIKH FI
Silver Champion ruuna / gelding » GR MASHHAD DE
Bronze Champion ruuna / gelding » PERLAMOR FI

Gold Champion tamma / mare » SHAYERA FI
Silver Champion tamma / mare » EIN NOUGAT FI
Bronze Champion tamma / mare » SALUTO EE

Gold Champion ori / stallion » MOHANED AL SHAQAB QA
Silver Champion ori / stallion » GALILEO FI
Bronze Champion ori / stallion » FIRE FI

Most Classic Head » LAURENT DK
Best Veteran / Paras Veteraani » MELLIZZA SE

Falcon Trophy – Sponsored by Tiina Koivunurmi to best Finnish born purebred Arabian mare (chosen by points)/ Tiina Koivunurmen palkinto parhaalle Suomessa syntyneelle arabitammalle (pisteiden perusteella) » SHAYERA FI

Zeta Bint Zahri Memorial Trophy – Sponsored by Tuija Sipilä to best Finnish born purebred Arabian stallion. Paras Suomessa syntynyt ori » GALILEO FI

Allround Champion » SALUTO EE

Best in Show » SHAYERA FI

27.7.2013 Hamina Finnish National Championship Show
Tuomarit: Koenraad Detailleur, BEL, Tony Van Der Auwera, BEL, Marek Trela, POL

Gold Champion nuori ori / colt » LAURENT DK
Silver Champion nuori ori / colt » HG AL LATIHF DK
Bronze Champion nuori ori / colt » MARANELLO FI

Gold Champion nuori tamma / filly » TAYR EL NAR FI
Silver Champion nuori tamma / filly » NAYLA FI
Bronze Champion nuori tamma / filly » MECILIAH FI

Gold Champion ruuna / gelding » SC DACARO DE
Silver Champion ruuna / gelding » GR JAFAAR DE
Bronze Champion ruuna / gelding » PERLAMOR FI

Gold Champion tamma / mare » KASTANA FI
Silver Champion tamma / mare » SHAYERA FI
Bronze Champion tamma / mare » RS SALIYAH AT

Gold Champion ori / stallion » MOHANED AL SHAQAB QA
Silver Champion ori / stallion » PELENNOR FI
Bronze Champion ori / stallion » GALILEO FI

Gold Champion risteytys / part bred » GP TOUCHOF DANDI
Silver Champion risteytys / part bred » SALIYAH’S SHAMAN
Bronze Champion risteytys / part bred » WINDY DAY

Most Classic Head » FIRE FI

Falcon Trophy – Sponsored by Tiina Koivunurmi to best Finnish born purebred Arabian mare (chosen by points)/ Tiina Koivunurmen palkinto parhaalle Suomessa syntyneelle arabitammalle (pisteiden perusteella) » KASTANA FI

Zeta Bint Zahri Memorial Trophy – Sponsored by Tuija Sipilä to best Finnish born purebred Arabian stallion. Paras Suomessa syntynyt ori » PELENNOR FI

Allround Champion » SALUTO EE

WAHO Trophy » BESHMET FI

Best in Show » MOHANED AL SHAQAB QA

18.8.2012 Forssa International C Show
tuomarit: Tomasz Tarczynski, POL, Marianne Tengstedt, DEN, Irina Stigler, ITA

BEST IN SHOW » FIGURANTKA PL

Lewenhaupt Trophy – Best Finnish Arabian In The Show » LAURENT DK

Gold Champion ori / stallion » MOHANED AL SHAQAB QA
Silver Champion ori / stallion » FAIZ AL SHAQAB QA
Bronze Champion ori / stallion » PELENNOR FI

Gold Champion tamma / mare » FIGURANTKA PL
Silver Champion tamma / mare » FERONA FI
Bronze Champion tamma / mare » SHAYERA FI

Gold Champion ruuna / gelding » NEKSTREEM SE
Silver Champion ruuna / gelding » HARESS BE
Bronze Champion ruuna / gelding » PERLAMOR FI

Gold Champion nuori ori / colt » LAURENT DK
Silver Champion nuori ori / colt » FIRE FI
Bronze Champion nuori ori / colt » APOCALYPTICA FI

Gold Champion nuori tamma / filly » GIZELDA PL

Gold Sport Champion » GALILEO FI
Silver Sport Champion » KUVAHARJUN ALFONS FI»

Most Classic Head » WAFTATALA SE

Falcon Trophy – Sponsored by Tiina Koivunurmi to best Finnish born purebred Arabian mare (chosen by points)/ Tiina Koivunurmen palkinto parhaalle Suomessa syntyneelle arabitammalle (pisteiden perusteella) » SHAYERA FI

WAHO Trophy » IBN MAY FI

30.7.2011 Forssa International C Show
tuomarit: Renata Schibler, SUI, Niko Jung, DE, Annu Stenqvist, FIN

BEST IN SHOW » WAFTATALA

Gold Champion ori / stallion » MOHANED AL SHAQAB QA
Silver Champion ori / stallion » FAIZ AL SHAQAB QA
Bronze Champion ori / stallion » ETMAN PL

Gold Champion tamma / mare » WAFTATALA SE
Silver Champion tamma / mare » JB VERONICAA SE
Bronze Champion tamma / mare » POLIFONIA PL

Gold Champion ruuna / gelding » HARESS BE
Silver Champion ruuna / gelding » MOSAIC FI
Bronze Champion ruuna / gelding » NEKSTREEM FI

Gold Champion nuori ori / colt » APOCALYPTICA FI
Silver Champion nuori ori / colt » MARBAT AL FAIZ FI
Bronze Champion nuori ori / colt » ARCTIC FI

Gold Champion nuori tamma / filly » VERAN PSERENGETI FI
Silver Champion nuori tamma / filly » TAYR EL NAR FI
Bronze Champion nuori tamma / filly » SHAYERA FI

Gold Champion risteytys / part bred » NEFISIYA
Silver Champion risteytys / part bred » PRIX
Bronze Champion risteytys / part bred » BAKS

Gold Sport Champion » GALILEO FI
Silver Sport Champion » AZIRA FI

Most Classic Head » WAFTATALA SE

Falcon Trophy – Sponsored by Tiina Koivunurmi to best Finnish born purebred Arabian mare (chosen by points)/ Tiina Koivunurmen palkinto parhaalle Suomessa syntyneelle arabitammalle (pisteiden perusteella) » VERAN PSERENGETI FI

WAHO Trophy » SHEBA FI

2010
WAHO Trophy » ZIRYAB

15.8.2009 Ypäjä
tuomarit: Peter Birch, DK, Niko Jung, DE, Annu Stenqvist, FIN
Champion ori / stallion » MOHANED AL SHAQAB
Reserve » SC DACARO
Champion tamma / mare » WAFTATALA
Reserve » FERONA
Champion ruuna / gelding » JEREZ ja NAPOLEON
Reserve » NARKISSOS
Champion nuori ori / colt » ZIMOON
Reserve » ARCTIC
Champion nuori tamma / filly » FERITALE
Reserve » AMERICA
Champion risteytys / part bred » A.T. GAMILAH
Reserve » PRIX
Tiina Koivunurmen palkinto parhaalle Suomessa syntyneelle arabitammalle (pisteiden perusteella) » FERONA
WAHO Trophy » NAURISKYDÖN FARAH

BEST IN SHOW WAFTATALA

23.8.2008 Lahti
tuomarit: Elisabeth Chat, AUS, Helen Hennekens Van Nes, BE, Niko Jung, DE
Champion ori / stallion » FAIZ AL SHAQAB
Reserve » PELENNOR
Champion tamma / mare » TREVS JASMINE US
Reserve » ALEA SE
Champion ruuna / gelding » NEKSTREEM SE
Reserve » ANTHAR NL
Champion nuori ori / colt » TRISTIN BP US
Reserve » HARESS BE
Champion nuori tamma / filly » IZBILIYA
Reserve » SABILAH
Champion risteytys / part bred » A.T. GAMILAH
Reserve » SHAHEEN
Tiina Koivunurmen palkinto parhaalle Suomessa syntyneelle arabitammalle (pisteiden perusteella) » ZIQUITITA
WAHO Trophy » DALI

BEST IN SHOW TRISTIN BP SE

18.8.2007 Ypäjä
tuomarit: Sylvie Eberhardt, GE, Anna Stojanowska, POL, Christina Wale, SWE
ratsastusluokkien tuomari: Paanetoja
Champion ori / stallion » GALILEO
Reserve » MAJODIAN KOHINOOR
Champion tamma / mare » ALEA SE
Reserve » DA NIKA DE
Champion ruuna / gelding » GR NADIR DE
Champion nuori ori / colt » SC DAKARO DE
Reserve » PELENNOR
Champion nuori tamma / filly » JB VERONICAA SE
Reserve » CARMENZITA
Champion risteytys / part bred » PRIX
Performance champion » KISS OF FIRE
Reserve » ASPENS PLEASURE US
Tiina Koivunurmen palkinto parhaalle Suomessa syntyneelle arabitammalle (pisteiden perusteella) » NOBLESSE
WAHO Trophy » NAPOLEON

BEST IN SHOW JB VERONICAA SE

19.8.2006 Ypäjä
tuomarit: Alexandra Bashlykova, RU, Koenraad Detailleur, BE, Wojtek Kowalik, PL
Champion ori / stallion » TALISMAN DE
Reserve » SHAH EL TEMAREEF
Champion tamma / mare » FERRARA
Reserve » LADY GLAZIKA
Champion ruuna / gelding » RUSKELAN BISMARCK
Reserve » KHAMSIN
Champion nuori ori / colt » PELENNOR
Reserve » GR AMAR DE
Champion nuori tamma / filly » MERULA
Reserve » KUVAHARJUN ALEXANDRA
Champion risteytys / part bred » PRIX
Reserve » THEMA JORDAN

BEST IN SHOW PELENNOR

20.8.2005 Harju
tuomarit: Marianna Paavilainen, FI, Anna Pajanen FI, Marianne Tengstedt, DN
Champion ori / stallion » FAISAL SE
Reserve » GR NADIR DE
Champion tamma / mare » WHITE DIAMOND SE
Reserve » PRINZESSIN
Champion ruuna / gelding » NAR MELEK
Reserve » CIMARRO
Champion nuori ori / colt » PELENNOR
Reserve » MAJODIAN MIRAGE
Champion nuori tamma / filly » KHADIDZA
Reserve » GR NADYA DE
Champion risteytys / part bred » FABELLE
Reserve » DOUBLE YOU’S WERACRUZ

BEST IN SHOW FAISAL SE

31.7.2004 Hautjärvi Ecaho C-Show
tuomarit: Elisabeth Chat, Itävalta, Claudia Darius, Saksa, Tom Husebye, Norja
Champion ori / stallion » ZIROCO
Reserve » FADARATH
Champion tamma / mare » ALEA SE
Reserve » TAMINA DE
Champion nuori ori / colt » MOSAIC
Reserve » GR AMAR DE
Champion nuori tamma / filly » KHADIDZA
Reserve » KUVAHARJUN ALEXANDRA
Champion ruuna / gelding » KHAMSIN
Reserve » KISS OF FIRE
Champion risteytys / part bred » HELINÄ
Reserve » SELJANKA

BEST IN SHOW ALEA SE

30.8.2003 Hautjärvi Ecaho C-Show
tuomarit: Hoger Ismer, DE, Anna Pajanen, Nelly Philippot, BE, Ilona Pykäläinen (Reservejudge)
Champion nuori tamma / filly » SHARARA EXCELLENCE SE
Reserve » KASSIOPEIA
Champion nuori ori / colt » ALTOFINO
Champion tamma / mare » WHITE DIAMOND SE
Reserve » TAMINA DE
Champion ori / stallion » FAISAL SE
Reserve » COLORADO II DE
Champion ruuna / gelding » BABA AL HAWA
Reserve » KOSZ
Champion risteytys / part bred » WILD ANGEL
Reserve » KA’BOM

BEST IN SHOW SHARARA EXCELLENCE SE

17.8.2002 Ypäjä Ecaho C-Show
tuomarit: Katrina Murray,UK, Anna Pajanen, FI, Marianne Tengstedt, DN, Christina Wale, SE
Champion nuori tamma / filly » SHARARA EXCELLENCE
Reserve » SHAAGA
Champion nuori ori / colt » MAJODIAN KOHINOOR
Reserve » MAJODIAN MAKHNIFIC
Champion tamma / mare » / mare » LADY GLAZIKA
Reserve » NEFISA
Champion ori / stallion » COLORADO II DE
Reserve » AZIZ
Champion ruuna / gelding » NAPOLEON
Reserve » KOSZ
Champion risteytys / part bred » MARCIA JUMP
Reserve » ROX’ANNA

18.8.2001 Nurmijärvi Ecaho C-Show
tuomarit: Ina Gulbrandsen, Norja, Knut Kentsrud, Norja, Walter Koch, Saksa
Champion nuori tamma / filly » CVR PALMIRA
Reserve » SHARARA EXCELLENCE
Champion nuori ori / colt » SHALOMON
Champion tamma / mare » TAMINA DE
Reserve » WHITE DIAMOND SE
Champion ori / stallion » COLORADO II DE
Reserve » EVKALIPT SU
Champion ruuna / gelding » KOSZ
Champion risteytys / part bred » MARATON JUMP

19.8.2000 Pilvenmäki Forssa 
tuomarit: Anna Pajanen, Pekka Paakkonen, Ruotsi, Mari Suontama
Champion nuori tamma / filly » FILIA
Reserve » TAMINA DE
Champion nuori ori / colt » SHALOMON
Champion tamma / mare » SHEBA
Reserve » SAPONIA
Champion ori / stallion » COLORADO II DE
Champion ruuna / gelding » FERRYMAN
Champion risteytys / part bred » REYEZUELO

14.8.1999 Sipoo Nevas Ecaho C-Show
tuomarit: Benny Freme, Ruotsi, Anna Pajanen, Ann Norden, Ruotsi
Champion tamma / mare » LADY GLAZIKA

9.8.1997 Tuusula
tuomarit: Ann Norden, Ruotsi, Liisa Palmroth, Marianne Tengstedt, Tanska
Champion nuori tamma / filly » CARMELITA SE
Reserve » FIONA
Champion nuori ori / colt » FERRYMAN (ruuna)
Champion tamma / mare » APOLLONIA
Reserve » ATHENA & CLEA AL HAWA †
Champion ori / stallion » PRIMO SE (Ruotsi) †
Reserve » POCO LOCO
Champion ruuna / gelding » AGASSI

28.6.1997 Kiuruvesi paikallisnäyttely
tuomari: Anna Pajanen
Champion nuori » CARMELITA SE

15.6.1997 Pyhtää paikallisnäyttely
tuomarit: Anna Pajanen, Marina Skalin-Högberg, Ruotsi
Champion nuori tamma / filly » NECTARINE (exp. SE)
Reserve » HC AMARETTO
Champion tamma / mare » NEFRETETETOO
Reserve » ZA ZA
Champion ori / stallion » PRIMO SE (Ruotsi) †
Reserve » FADARATH
Champion ruuna / gelding » ZERET
Reserve » AGASSI

17.8.1996 Kouvola Ecaho C-Show
tuomarit: Jörgen Frederiksen, Tanska, Hans Nagel, Saksa, Liisa Palmroth
Champion nuori tamma / filly » CLEA AL HAWA †
Champion nuori ori / colt » FERRYMAN (ruuna)
Champion tamma / mare » NEFISA
Reserve » DAFNE
Champion ori / stallion » HART SE (Ruotsi)
Champion ruuna / gelding » ZAIRE SE

19.8.1995 Laha Ecaho C-Show
tuomarit: Sylvie Eberhardt, Saksa, Benny Freme, Ruotsi, Peter Upton, Englanti
Champion nuori tamma / filly » ZIN ZIN †
Reserve » SHAH EL FAYDA
Champion nuori ori / colt » AL SHAMIR
Champion tamma / mare » FASCINATION SE †
Reserve » BATALIA SU
Champion ori / stallion » FALCON SE
Reserve » EL THAY SHAH TALAL DE
Champion ruuna / gelding » AGASSI

10.6.1995 Vesilahti paikallisnäyttely
tuomarit: Anna Pajanen, Liisa Palmroth, Tuula Pyöriä
Champion nuori tamma / filly » FELICIA
Reserve » CHER AL HAWA
Champion nuori ori / colt » BABA AL HAWA (ruuna)
Champion tamma / mare » ZIZI SE
Champion ori / stallion » GRANAD

20.8.1994 Tuomarinkylä Ecaho C-show
tuomarit: Birgitta Foch, Ruotsi, Benny Freme, Ruotsi, Mats Axellsson, Ruotsi
Champion nuori tamma / filly » FELICIA
Reserve » PENELOPE
Champion nuori ori / colt » POCO LOCO
Champion tamma / mare » FASCINATION SE †
Reserve » ZAMBIA SE (Ruotsi)
Champion ori / stallion » FALCON SE
Reserve » EL THAY SHAH TALAL DE

30.7.1994 Metsäkylä paikallisnäyttely
tuomarit: Anna Pajanen, Tuula Pyöriä, Marina Skalin-Högberg, Ruotsi
Champion nuori tamma / filly » ZIN ZIN †
Reserve » CHER AL HAWA
Champion nuori ori / colt » SHAH EL TAREEF (ruuna)
Reserve » KOMET (ruuna)
Champion tamma / mare » ZETA BINT ZAHRI SE †
Reserve » SOANNJA US
Champion ori / stallion » FALCON SE
Reserve » FADARATH
Champion ruuna / gelding » PRELLUN POLINEX

11.6.1994 Tammisaari paikallisnäyttely
tuomarit: Kerstin Böttner, Ruotsi, Maria Möller, Liisa Tång
Champion nuori tamma / filly » FELICIA
Champion nuori ori / colt » SHAH EL TAREEF (ruuna)
Champion tamma / mare » MAZZIKA SE
Champion ori / stallion » DAZZLER (ruuna) †
Champion ruuna / gelding » ORASHAN

21.8.1993 Tuomarinkylä
tuomarit: Jörgen Frederiksen, Tanska, Amelie Ehrnrooth, Gitte Ehnberg, Ruotsi
Champion nuori tamma / filly » NEFISA
Reserve » FELICIA
Champion nuori ori / colt » KOMET (ruuna)
Reserve » POCO LOCO
Champion tamma / mare » SOANNJA US
Reserve » PINTA SU
Champion ori / stallion » FALCON SE
Reserve » EL THAY SHAH TALAL DE
Champion ruuna / gelding » MORFIN

12.6.1993 Metsäkylä paikallisnäyttely
tuomarit: Ann Norden, Ruotsi, Amelie Ehrnrooth, Tuula Pyöriä
Champion nuori tamma / filly » PENELOPE
Reserve » ZIN ZIN †
Champion nuori ori / colt » RAMZI (ruuna)
Reserve » GRUBY SE (ruuna)
Champion tamma / mare » ZETA BINT ZAHRI SE †
Reserve » SOANNJA US
Champion ori / stallion » EL THAY SHAH TALAL DE
Reserve » FALCON SE
Champion ruuna / gelding » PRELLUN POLINEX

15.8.1992 Ypäjä
tuomarit: Birgitta Foch, SE, Deidre Hyde, UK, Isabella Pawelec-Zawadzka, PL
Champion nuori tamma / filly » DAFNE
Reserve » SAPONIA
Champion nuori ori / colt » SHEREKHAN (ruuna)
Reserve » FARUK
Champion tamma / mare » SHALEJKA SU
Reserve » PINTA SU
Champion ori / stallion » ZODIAC SE †
Reserve » KAPRIOLE SE (ruuna)
Champion ruuna / gelding » KAFRAM
Champion risteytys / part bred » PRINCESS BAIZA

27.7.1991 Kouvola
tuomarit: Walter Koch, Saksa, Benny Freme, Ruotsi, mrs Modderman, Hollanti
Champion nuori tamma / filly » DAFNE
Reserve » RABBELUGN ZINNIA SE †
Champion nuori ori / colt » PAMIR
Reserve » BORYS SE (Ruotsi)
Champion tamma / mare » FERA
Reserve » FASCINATION SE & SOANNJA US
Champion ori / stallion » KISMET SE (Ruotsi)
Reserve » FALCON SE
Champion ruuna / gelding » KAPRIKORN SE †

25.8.1990 Vermo
tuomarit: Joanna Lowe, UK, Dr Frielingshaus, DE, mrs Moddermann, NL
Champion nuori tamma / filly » EXANADU SE (Ruotsi)
Reserve » ZETA BINT ZAHRI SE †
Champion nuori ori / colt » PAMIR
Reserve » AZIZ
Champion tamma / mare » PINTA SU
Reserve » FASCINATION SE †
Champion ori / stallion » POMAR SE (Ruotsi) †
Reserve » FALCON SE
Champion risteytys / part bred » PRINCESS BAIZA

16.6.1990 Metsäkylä paikallisnäyttely
tuomarit: Mats Axelsson, Ruotsi, Liisa Tång, Amelie Ehrnrooth
Champion nuori tamma / filly » DAFNE
Champion nuori ori / colt » PAMIR
Champion tamma / mare » FASCINATION SE †
Champion ori / stallion » POMAR SE (Ruotsi) †

26.-27.8.1989 Vantaa 
tuomarit: Angela Angold, UK, Robbie C. den Hartog, NL, Holger Ismer, DE
Champion tamma / mare » DODA SE (Ruotsi)
Reserve » FASCINATION SE †
Champion ori / stallion » ARMANIAK PL (Ruotsi)
Reserve » AL JADHU SE
Champion risteytys » PRINCE NAZZER

27.8.1988 Vermo
tuomarit: Åsa Melander, Ruotsi, Jörgen Frederiksen, Tanska, Ulla Boström, Ruotsi
Champion tamma / mare » E. VENSONG US (Ruotsi)
Champion ori / stallion » DANSER PL (Ruotsi)

23.8.1987 Vantaa 
tuomarit: Finn Blakstad, Norja, Cecilia Bourghardt, Ruotsi, Benny Freme, Ruotsi
Champion tamma / mare » FASCINATION SE †
Champion ori / stallion » EL KISCH PL (Ruotsi)

12.7.1986 
tuomari: Andrzej Krzysztalowicz, Puola
Champion tamma / mare » ANGELIKA EL-JUKANLA
Champion ori / stallion » PIASTR SU †

27.-28.7.1985 Ypäjä
tuomari: Christina Wale, Ruotsi
Champion tamma / mare » ALTA GB
Champion ori / stallion » DARFAS SE †